Tasarımı Kaydet  Kapat

Sektörel / Enerji

Tekstil, enerji, çimento, iş makinası ve traktör, ambalaj gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren ve 14.000'den fazla çalışanı bulunan Sanko Grubu'nun enerji kolunu oluşturan Sanko Enerji, ülkemizin ihtiyacı olan elektriğin kaliteli, güvenilir, rekabetçi ve çevre ile uyumlu temin edilmesini ilke edinmiş bir kurumdur. Sanko Enerji elektrik üretim santrali geliştirmekte; kurmakta; işletmekte ve üretilen elektriğin satışı ile elektrik ticareti yapmaktadır. Türkiye’nin enerji ihtiyacına güvenilir ve sürdürülebilir katkı sağlarken Ülkemiz kaynaklarını en verimli ve etkin şekilde kullanmayı hedeflemektedir.

Sanko Enerji, bugüne kadar 1,5 milyar USD yatırım yaparak gerçekleştirdiği 6 hidroelektrik, 2 rüzgar santrali ve 3 jeotermal santrali ile tamamı yenilenebilir enerji kaynaklarından oluşan toplam 725 MW kurulu güçle yılda 2,7 milyar kWh enerji üretmektedir. 2020 yılı sonuna kadar yapacağı 200 milyon USD ek yatırım ile kapasitesini 900 MW'a çıkartarak yılda 3,4 milyar kWh elektrik üretmeyi hedeflemektedir.

Yenilenebilir enerjiye dayalı üretim ile sağladığı karbon azalımı, teknoloji ve verimlilik odaklı elektrik üretim yatırımları ve operasyonları ile sürdürülebilirliğe önemli katkılar sağlamaktadır. Gelecekte ülkenin mevcut yenilenebilir kaynaklarını değerlendirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edecektir.

  0342 211 30 00
  0342 211 37 26
  Burak Mah. Sani Konukoğlu Bulvarı No:223 Şehitkamil / Gaziantep